Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów xDrive 4Matic

Oferujemy Państwu wymianę oleju w automatycznych skrzyniach biegów w 2 metodach:

– Metoda statyczna

Statyczna wymiana oleju polega na spuszczeniu oleju ze skrzyni korkiem spustowym lub miską olejową. W chwili gdy nie ma korka spustowego, zdjęciu filtra oleju (o ile znajduje się pod miską olejową) i odczekaniu pewnego czasu na swobodny wyciek oleju. Taka procedura nie zapewnia wymiany całej objętości zużytego oleju. Zazwyczaj wymianie podlega maksymalnie do 60% całkowitego stanu oleju w układzie. W przypadku nadmiernego zużycia oleju, po uruchomieniu silnika, gdy pompa oleju skrzyni zaczyna pracować następuje wymieszanie starego oleju z olejem nowym, co powoduje niewielką poprawę właściwości oleju.

– Metoda dynamiczna

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów polega na wymianie całej objętości zużytego oleju znajdującego się w układzie. Olej usuwany jest z konwertera, zespołu zaworów sterujących, elementów wykonawczych, przewodów, kanałów, pompy, chłodnicy i miski. Wymianę dynamiczną wykonuje się specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniem. Po podłączeniu urządzenia do miejsca wlewu oleju i powrotu oleju z chłodnicy wykonujemy:

– płukanie całego układu środkiem czyszczącym z niewielką domieszką świeżego oleju,

– usuwanie starego oleju wraz ze środkiem czyszczącym przy jednoczesnym wprowadzaniu świeżego oleju w wyniku czego zużywamy ok. 2-4 litrów więcej niż przy wymianie statycznej,

– kontrola ewentualna korekta ilości oleju w skrzyni biegów.

zobacz film: